Рефінансування кредитів

Український ринок кредитування перенасичений компаніями, що займаються видачею позик. Через високу конкуренцію всі вони пропонують своїм клієнтам вигідні умови кредитування, а в разі виникнення непередбачених ситуацій – завжди йдуть їм на поступки.

У свою чергу, для позичальників кредитні кошти допомагають вирішити безліч фінансових питань, з якими вони стикаються щодня. Але проблема в тому, що не всі вони сумлінно ставляться до своїх зобов’язань і нерідко відмовляються повертати борг вчасно. Бувають і різні непередбачені ситуації, коли у позичальника немає можливості погасити кредит у термін, передбачений договором.

Щоб уникнути прострочення і не платити штрафів, клієнту пропонується скористатися такою послугою, як рефінансування кредитів.

Що являє собою дана процедура? Рефінансування передбачає оформлення одного кредиту для погашення інших прострочених позик, що були отримані раніше. У такому випадку новий кредит видається зовсім іншою фінансовою організацією, якій продається борг позичальника. Подібна послуга отримала ще одну назву, більш зрозумілу для позичальників, – перекредитування. Вона дає можливість об’єднати кілька боргів в один і платити по ним одній кредитній організації.

Особливості рефінансування з поганою кредитною історією

Рефінансування споживчих кредитів має свої особливості. Зокрема, дана послуга може бути недоступною для людей, що мають прострочення за попередніми непогашеними кредитами, інформація про які внесена в кредитну історію позичальника. Тому, перш ніж скористатися даною послугою, необхідно ретельно вивчити свою кредитну історію. Інформація про позичальника зберігається в спеціалізованій організації Бюро Кредитних Історій. Для її отримання, необхідно зайти на сайт Бюро, пройти реєстрацію та оплатити послуги. Більшість кредитних бюро надають платні послуги, але один раз в рік дані можна отримати на безкоштовній основі.

На практиці часто зустрічаються випадки, коли позичальник вирішує оформити рефінансування, попередньо не вивчивши свою кредитну історію. В результаті банк або мікрофінансова організація відмовляються від співпраці з таким клієнтом.

Але все ж, є такі МФО, які готові піти назустріч клієнтові, який має погану кредитну історію і надати рефінансування споживчих кредитів на особливих умовах. В такому випадку, йому необхідно довести свою платоспроможність і пред’явити підтверджуючі документи. Зокрема, необхідно пред’явити довідку про доходи з місця роботи. Бажано, щоб вона підтверджувала підвищення заробітної плати з моменту оформлення проблемного кредиту. Також можна пред’явити документи, що підтверджують наявність цінного майна. Можливо, у позичальника є додатковий дохід або ще одна робота. Все це може допомогти оформити рефінансування кредиту.

Ще одним варіантом є залучення співпозичальника, що має чисту кредитну історію.

Чи можна отримати рефінансування в банку?

Рефінансування кредитівЩоб оформити рефінансування мікропозик, отриманого в МФО, у банківській установі, необхідно враховувати наступні нюанси. Як правило, банки дуже серйозно ставляться до кредитної історії позичальника, тому вивчають її в першу чергу. Саме тому, при зверненні в банк бажано не мати прострочення по кредитах. Якщо заборгованість все-таки є, необхідно оформляти рефінансування мало не в перший день прострочення платежу. Чим більше прострочення, тим менше шансів скористатися даною послугою.

Звертаючись в банк, необхідно завчасно підготувати документи, що свідчать про платоспроможність позичальника. Також бажано, щоб позичальник проживав і був зареєстрований в тому, місті, де розташований банк, у якому буде оформлятися рефінансування кредиту. Шанси на успіх підвищить наявність майна, такого як нерухомість або автомобіль.

Українські банки, що надають послугу рефінансування

Далеко не всі фінансові організації готові надавати таку послугу, як рефінансування кредитів. Це не дивно, так як вони бояться зіткнутися з невиплатою боргу недобросовісними позичальниками. У свою чергу, клієнти також не поспішають оформляти рефінансування, так як їх лякає складність процедури надання різних документів і багато інших моментів. Але все ж, сьогодні в Україні існує кілька банків, які готові надати своїм клієнтам дану послугу. До них можна віднести Приватбанк, Ощадбанк, ОТП банк, Альфабанк.

Які документи слід підготувати?

Для того щоб скористатися послугою рефінансування кредитів, необхідно підготувати наступні документи:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка про доходи за останні півроку, що підтверджує платоспроможність клієнта;
  • виписка з МФО або банківської установи, в якій вказується сума заборгованості та інші дані про прострочені платежі.

При оформленні рефінансування кредиту банк може вимагати й інші документи, такі як схвалення МФО на прийняття коштів, угоду про поруку і т. д.

Якими перевагами володіє рефінансування кредиту?

  1. Зменшення щомісячного платежу по кредиту.
  2. Можливість змінити валюту, в якій буде вноситися оплата по кредиту.
  3. Об’єднання кількох заборгованостей в одну.
  4. Зменшення процентних ставок.
  5. Можливість зняти обтяження із заставного майна.

При оформленні рефінансування кредитів слід знати деякі особливості даної послуги. Скористатися нею можуть далеко не всі клієнти, особливо ті, у яких є прострочені платежі за попередніми кредитами. Об’єднанню підлягає не більше п’яти позик. У будь-якому випадку, клієнт повинен самостійно прийняти рішення, чи вигідна йому дана послуга. При цьому він повинен розраховувати на свої фінансові можливості. В іншому випадку, він ризикує ускладнити справу.

Rate article