Як дізнатися про кредитну історію?

Сьогодні практично кожна людина може отримати гроші, не виходячи з дому. Для цього необхідно звернутися в одну з мікрофінансових організацій, що працюють на території України і надають позики в режимі онлайн. Отримання такої позики має масу переваг. Позичальникові не потрібно бути присутнім в банку, збирати документи, шукати поручителя або давати заставу. Отримати кредит в режимі онлайн можна, перебуваючи в будь-якому місці. Головне, що для цього необхідно – доступ в інтернет. Це дуже зручно і практично, особливо для тих, кому терміново знадобилася фінансова допомога. Але є один нюанс – кредитна історія позичальника, яка перевіряється більшістю мікрофінансових компаній.

Кредитна історія: що це таке?

Кредитна історія – це досьє клієнта банку чи мікрофінансової організації. У ньому міститься інформація, що стосується всіх кредитів, які він брав раніше, а також своєчасності їх погашення. Перевірка кредитної історії здійснюється для того, щоб прийняти рішення про видачу клієнту кредитних коштів. Зберіганням таких даних про позичальника займається спеціальна організація Банк кредитних історій.

Як дізнатися свою кредитну історію?

Дізнатися кредитну історію досить легко. Для цього потрібно відвідати сайт Бюро кредитних історій, пройти реєстрацію і оплатити послуги. На сьогоднішній день на території України працює десять кредитних бюро, в яких можна перевірити свою кредитну історію. Найбільш відомими є Українське бюро кредитних історій, Міжнародне бюро кредитних історій, Перше українське бюро кредитних історій та Українське кредитне бюро. Багатьох клієнтів МФО і банківських організацій цікавить питання, чи можна дізнатися свою кредитну історію безкоштовно? Поспішаємо повідомити, що більшість кредитних бюро надають платні послуги.

Погана кредитна історія

Погана кредитна історіяостаннім часом значно збільшилася кількість людей, бажаючих отримати позику через інтернет. Можливо, на це вплинула складна економічна ситуація в країні. Справа в тому, що більшість людей не можуть собі дозволити робити великі покупки. Більш того, часто грошей не вистачає на найнеобхідніше. Але особливо складно доводиться студентам, офіційно не працевлаштованим людям, а також тим, хто має не дуже хорошу кредитну історію. Часто людей турбує питання, що таке погана кредитна історія? Про це ми розповімо докладніше.

Отже, людина звернулася в банк. Клієнт надає пакет документів, в тому числі довідку про доходи. Але банківська установа відмовляє йому без видимих на те причин. Він йде в інший банк – і знову відмова. Тому багатьох людей цікавить, як дізнатися кредитну історію. Як показує практика, більшість відмов пов’язано з негативною кредитною історією. Винятком є випадки, коли людина хоче отримати онлайн позику, маючи погану кредитну історію через інтернет. Щоб перевірити кредитну історію, банки надсилають відповідний запит до бюро, і отримують необхідну їм інформацію, а саме, відомості про те, що позичальник мав прострочення по платежах.

Є випадки, коли погана кредитна історія з’являється у людей, які ніколи в житті не брали гроші в кредит.

У чому причина? Виявляється, що людина могла мати інші борги. Наприклад, не оплачувала своєчасно комунальні платежі або податки. Ця інформація також впливає на історію по кредитах і стосується не тільки фізичних, але і юридичних осіб.

Чи буває зіпсованою кредитна історія не з вини клієнта?

Бувають випадки, що історія по кредитах псується не з вини клієнта, але в подальшому це значно ускладнює отримання кредиту.

  1. Клієнт своєчасно вніс плату, але співробітник, що працює в банку, випадково вказав в документах неправильну дату або суму грошей. В результаті – людина має зіпсовану кредитну історію і їй навряд чи вдасться що-небудь довести.
  2. Часто в пресі з’являється інформація про те, що деякі банківські установи спеціально псують кредитну історію своїх клієнтів, щоб ті не змогли взяти позику в іншому банку.
  3. Людина втратила документи або їх вкрали, в результаті чого був оформлений кредит на його ім’я. Вона дізнається про це після того, як до неї починають дзвонити колектори з вимогою повернути борг. Звернувшись до міліції, вона вирішує це питання, але погана кредитна історія залишається.

Які наслідки має погана кредитна історія?

Якщо людина має погану кредитну історію – це не критично. З нею можна оформити позику онлайн в одній з мікрофінансових організацій, що працюють на території України. Онлайн позика з поганою кредитною історією практикується в багатьох розвинених країнах. Але, наприклад, в США отримати онлайн позику, маючи дуже погану історію, буде проблематично. Людині, що має таку проблему, відмовляють не тільки в кредиті, але і працевлаштуванні і в оренді житла. У нашій країні негативна кредитна історія має не настільки критичні наслідки. Звичайно ж, немає можливості взяти кредит протягом певного терміну, а також можна отримати відмову виїжджати за кордон.

Що робити?

Можна виправити кредитну історію або змінити її. Якщо людина все ж не може обійтися без кредитних коштів, можна взяти онлайн позику, маючи погану історію за кредитами. Тим більше, що сьогодні створено безліч мікрофінансових організацій, які готові надавати позику людям, що мають погану кредитну історію, в режимі онлайн. Це відмінний спосіб виправити ситуацію, тому варто звернути на нього увагу. Отримати таку позику досить просто. Потрібен паспорт і кілька хвилин часу. Якщо людина взяла позику онлайн, незважаючи на погану кредитну історію і погасила борг у встановлений термін, то це неодмінно зарахується в разі оформлення нового кредиту.

Онлайн позики не підходять лише тим, хто не вміє грамотно і ефективно розпоряджатися кредитними коштами. Підвищуйте свою фінансову грамотність і вибудовуйте взаємовигідні відносини з кредитними установами. Пам’ятайте, що перед оформленням кредиту необхідно обов’язково перевірити кредитну історію.

Rate article